Humanistické hnutí

Humanistické centrum
Stránka na Facebooku
www.svetbezvalek.cz www.worldwithoutwars.org
www.komunita.org www.lacomunidadmundial.org
www.cocu.cz www.convergenceofcultures.org
www.humanistickastrana.cz internationalhumanistparty.org
www.chs-inspirace.cz www.cmehumanistas.org

Humanistické centrum

Prostor pro studium, aktivity a iniciativy směřující k rozvoji nové nenásilné kultury: schůzky, kampaně a aktivity nejrůznějších humanistických organizací, semináře zaměřené na osobní rozvoj, setkání a debaty nad zajímavými tématy, společné večeře, ale i povídání u kávy či čaje, setkávání a propojování podobně naladěných lidí, kterým není lhostejné to, co se kolem nich děje.

Humanistické hnutí je aktivní v České republice už 20 let a v různých okamžicích bylo protagonistou společenského dění s vrcholem v aktivitách jako např. Světový pochod za mír a nenásilí a vytvoření českého Parku studií a reflexe v Pravíkově…

Toto centrum by mohlo znovu rozeznít a posílit humanistické návrhy a inspirace v dnešní tak složité společenské situaci.

Program květen – červen (pdf)
Program květen – červen (obrázek)Středa 16. 4. od 18 hodin
Projekt edice Nového humanismu – vznikající Humanistická akademie hledá dobrovolné překladatele a korektory českého jazyka
Silo, Mistr naší doby – prezentace rozsáhlého díla Sila a projektu edice Nového humanismu (nejen pro potencionální překladatele a korektory)
Leták
Leták (obrázek)


Středa 23. 4. 18:30 – 21:00 cyklus „Kavárnička na téma“ – tentokrát zaostřeno na „usmíření“ (úvod formou ukázek z literatury, videi, společné sdílení u kávy či čaje, beseda a na závěr i rada šéfkuchaře)
Leták
Leták (obrázek)


Program Humanistického centra – březen, duben 2014

So 29. 3. 11:00 – 19:00 den „práce pro dobrou věc šlechtí“ – rekonstrukce vrchních prostor centra (podlahy, malování, čištění…)
Po 31. 3. 18 hod. první setkání příznivců Světa bez válek a násilí - (seznámení, představení a nastartování aktivit)
Út 1. 4. v 18 hod večer Komunity pro lidský rozvoj a osobního rozvoje - první setkání
Pá 11. 4. – multikulturní večeře „Bohatství různorodosti“ - jídlo mnoha chutí, lidé ze všech koutů světa a společný cíl – podpořit rozvoj Humanistického centra
Po 14. 4. 9:00 - 13:00 dobrovolný tým překladatelů a korektorů edice Nového humanismu
St 16. 4. 18:00 - 20:00 Silo, Mistr naší doby - prezentace rozsáhlého díla Sila a projektu edice Nového humanismu (nejen pro potencionální překladatele a korektory)
St 23. 4. 18:30 - 21:00 cyklus „Kavárnička na téma“ – tentokrát zaostřeno na „usmíření“ (úvod formou ukázek z literatury, videi, společné sdílení u kávy či čaje, beseda a na závěr i rada šéfkuchaře)

» Program Humanistického centra (pdf)

Praha 2 – Sokolská 32 (metro I. P. Pavlova)

Informace:
Táňa Bednářová: 604 983 875, tana.bednarova@gmail.com
Dana Feminová: 777 711 911, dana.feminova@gmail.com
Simona Heřtusová: 608 301 270, simona.hertusova@adopceafrika.cz
Gerardo Femina: gfemina@gmail.com (pro italsky mluvící)

Silo - www.silo.net